Odkryj Beskid Wyspowy 2016
Forum Gmin Beskidu Wyspowego zrzeszające 18 Gmin z Małopolski uprzejmie zaprasza 1 maja 2016 roku na V Tour Mszana Dolna.
2016-04-26, 10:35

Tour Mszana Dolna rozpoczyna VII edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy, której celem akcji jest promowanie i kreowanie atrakcyjnego wizerunku Beskidu Wyspowego, upowszechnianie  rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury,tradycji i folkloru. W programie oprócz Touru Mszana Dolna przewidziano 17 / w tym 2 nocne/ rodzinne  wędrówki po Beskidzkich Wyspach dla turystów w każdym wieku, albowiem najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące, a najstarszy 88 lat!!! Rodzinne wędrowanie rozpoczynamy 12 czerwca  od zdobywania Urbaniej Góry, a kończymy 4 września na Lubogoszczy. Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

Dla najmłodszych amatorów  górskich wycieczek 4 maja organizowany jest III Rajd dla dzieci  i młodzieży   "Beskidzkie Wyspy" Lubogoszcz 2016. Dla bardziej wytrawnych turystów wytyczono Główny Szlak Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy" liczący 320 km, 53 "wyspy" i przebiegający przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego. Szlak został wyznaczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają diamentowe, złote i srebrne rysie.

Miłośników muzyki i tańca i dobrej zabawy zapraszamy w miesiącu  lipcu  na cykl 9 imprez pod nazwą IV Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki", na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.

W dniach 13-14 sierpnia 2016 roku zapraszamy do Limanowej na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej. Przez cały okres wakacji Gminy organizują cykl imprez pod nazwą "Lato w Beskidzie Wyspowym" z licznymi koncertami, wystawami, festynami i festiwalami m.in. Jarmark Dobrzański, Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Taneczne Wakacje w Rabce-Zdroju, Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu, Dni Limanowej, Mszany i Tymbarku, Dożynki, Festiwale Smaku i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich.
Na koniec akcji Odkrywania Beskidu Wyspowego zapraszamy 11 września 2016 roku do Rabki Zdrój na VI Festiwal Zespołów Regionalnych  Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka".
Miłośników kolei w weekendy w miesiącu czerwcu, lipcu i sierpniu 2016 roku zapraszamy na niezapomnianą podróż pociągiem retro z Chabówki do Kasiny Wielkiej na trasie Galicyjskiej Kolei Transwersalnej  a  26 czerwca 2016 roku na Galicyjski Piknik Kolejowy na stację w Dobrej, gdzie po raz kolejny  podejmiemy próbę pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej .

kontakt dla mediów
Czesław Szynalik
e-mail:  info@odkryjbeskidwyspowy.pl
www.odkryjbeskidwyspowy.pl

KONTAKT / AUTOR
Adam Bortnowski
redaktor naczelny
Medialord sp. z o.o./Veturo.pl
602236509
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy