Maratony Rowerowe Cyklokarpaty startują w sobotę!
13 kwietnia w Wierchomli otwieramy sezon Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty. ***Hotel Wierchomla Ski & Spa Resort niejednokrotnie już gościł uczestników imprezy; w tym roku będzie gospodarzem inauguracji wydarzenia.
2019-04-09, 18:03

Ideą Maratonów jest popularyzacja zarówno kolarstwa górskiego, jak i turystyki rowerowej oraz aktywnego trybu życia, a Cyklokarpaty umożliwiają rowerowe szaleństwo każdemu niezależnie od poziomu zaawansowania.
Niezbędne do startu są rower górski oraz kask. Do wyboru jest jedna z czterech tras, oznakowanych od startu do samej mety.
Krótki opis tras
Maratony Rowerowe Cyklokarpaty wystartują z parkingu przed hotelem o godzinie 11.00. Wtedy na trasy wyruszą Uczestnicy rywalizujący na dystansach Mega i Giga (odpowiednio 50 i 80 kilometrów). Pół godziny później rozpocznie się wyścig na dystansach Family i Hobby (odpowiednio 15 i 30 kilometrów).
Dla najmłodszych przy hotelu rozegrane zostaną zawody Kids Race. Wszystkie trasy prowadzone będą w zasięgu wzroku rodziców.
Trasy Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty poprowadzone są przez dolinę potoku Potasznia na Przełęcz Potasznia, skąd Uczestnicy dystansu Family rozpoczną powrót do mety.
Pozostali zielonym szlakiem rowerowym przejadą pod Bacówkę nad Wierchomlą, skąd Uczestnicy dystansu Hobby zjadą niebieskim szlakiem rowerowym do Szczawnika.
Uczestnicy dwóch najdłuższych tras z Bacówki nad Wierchomlą pojadą w stronę schroniska na Jaworzynie Krynickiej i zjadą do samej Krynicy, skąd ścieżkami leśnymi przez Jastrzębik dojadą do Szczawnika.
Ze Szczawnika trasa prowadzi szlakiem w stronę Żegiestowa, skąd wiedzie na Pustą Wielką, by sprowadzić Uczestników na dół, do Wierchomli Wielkiej. Osoby, które wybrały najdłuższy dystans, ponownie pojadą podziwiać tereny Nadleśnictwa Piwniczna, pokonując dodatkowo trasę Hobby. Natomiast rywalizujący na dystansach Mega i Hobby wrócą do mety przy ***Hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort.
 Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na stronie organizatora: www.cyklokarpaty.pl/wierchomla/ oraz na Facebooku www.facebook.com/cyklokarpaty/.

KONTAKT / AUTOR
Adam Bortnowski
redaktor naczelny
Medialord sp. z o.o./Veturo.pl
602236509
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.