ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2017
Forum Gmin Beskidu Wyspowego zrzeszające 19 Gmin z Małopolski zaprasza 1 maja 2017 roku na VI Tour Mszana Dolna . Tour Mszana Dolna rozpoczyna VIII edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy , której celem akcji jest upowszechnianie rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury, tradycji , folkloru pięknego ale jeszcze mało odkrytego Beskidu Wyspowego.
2017-04-24, 15:37

W programie oprócz Touru Mszana Dolna przewidziano 18 / w tym 2 nocne/ rodzinne wędrówki po Beskidzkich Wyspach dla turystów w każdym wieku, albowiem najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące , a najstarszy 91 lat.!!!

Rodzinne wędrowanie rozpoczynamy 4 czerwca 2017 r.od Urbaniej Góry . Następnie czekają na zdobycie "wyspy"Śnieżnica, Luboń Wielki, Modyń, Ciecień, Korab,Sałasz, Jasień, Łopusze Wschodnie,Kostrza,Szczebel, Miejska Góra,Łopień, Potaczkowa,Łyżka, Mogielica, Ćwilin, a na finał 10 września 2017 Lubogoszcz.

Dla najmłodszych amatorów górskich wycieczek 4 maja 2017 roku organizowany jest IV Rajd dla dzieci i młodzieży " Beskidzkie Wyspy " SZCZEBEL 2017.

Dla bardziej wytrawnych turystów proponujemy Główny Szlak Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy" liczący 250 km , 53 "wyspy" i przebiegający przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego. Szlak został wyznaczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają diamentowe, złote i srebrne rysie.

Miłośników muzyki , tańca , smacznego jadła i dobrej zabawy zapraszamy 13-14 maja 2017 roku do Łącka na "Święto Kwitnącej Jabłoni" , a w miesiącu lipcu i sierpniu na V Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki" w dziesięciu miejscowościach: Dobra, Żegocina, Tenczyn ,Wiśniowa, Słopnice,Kamienica, Rabka Zdrój, Tokarnia, Raciechowice, Limanowa, na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.

W wakacje zapraszamy na cykl imprez organizowanych przez Gminy Beskidu Wyspowego pod nazwą "Lato w Beskidzie Wyspowym" z licznymi koncertami, wystawami, festynami i festiwalami m.in. Jarmark Dobrzański , Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Taneczne Wakacje w Rabce -Zdroju, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej, Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu , Dni Limanowej, Mszany i Tymbarku , Dożynki , Festiwale Smaku i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich.

Na koniec akcji Odkrywania Beskidu Wyspowego zapraszamy 17 września 2017 do Mszany Dolnej na VII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka".

W weekendy w miesiącu czerwcu , lipcu i sierpniu 2017 roku zapraszamy miłośników starych parowozów na niezapomnianą podróż pociągiem retro z Chabówka do Kasiny Wielkiej na trasie Galicyjskiej Kolei Transwersalnej /niedawno obchodziła jubileusz 130 lecia/ a 18 czerwca 2017 roku na V Galicyjski Piknik Kolejowy na stację w Dobrej , gdzie po raz kolejny podejmiemy próbę pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej.

kontakt dla mediów:
Czesław Szynalik
Forum Gmin Beskidu Wyspowego
e-mail: info@odkryjbeskidwyspowy.pl
tel. 18/3310619

KONTAKT / AUTOR
Adam Bortnowski
redaktor naczelny
Medialord sp. z o.o./Veturo.pl
602236509
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy