NAMASTE NEPAL - NAJCIEKAWSZE TREKKINGI W HIMALAJACH
Opowieść o magicznym miejscu na Ziemi, jakim dla Kasi i Marka, jest Nepal i Himalaje - najlepsze miejsce na aktywny wypoczynek, zwiedzanie oraz poznawanie innej kultury i przyrody, ale także na pozbycie się codziennych stresów i spotkanie z samym sobą.
2016-11-22, 17:55

Licząc swoje wszystkie wyjazdy spędzili tam ponad rok czasu. Podczas spotkania zaprezentują slajdy z najciekawszych tras trekkingowych, tych popularnych jak i mało znanych. Pokażą zdjęcia z rejonu szczytów ośmiotysięcznych: Mount Everestu, Lhotse, Cho Oyu, Makalu, Manaslu, Kanczendzongi, Annapurny oraz Dhaulagiri (szlaku uznawanego za jeden z trudniejszych w Himalajach). Na krótką wędrówkę zabiorą publiczność również w mało znany rejon Ganesh Himal oraz do doliny Langtangu. Ale Nepal to nie tylko wysokie góry i wspaniale widoki. To także cudowni ludzie i o nich również będą opowieści. Trekingi w Himalajach to nie wycieczki objazdowe ani wczasy all inclusive. To prawdziwe przygody dla tych, którzy chcą zaznać obcowania z wysokimi górami prawie sam na sam i zobaczyć Himalaje z bliska.

Katarzyna Kolwalska i Marek Bytom na co dzień prowadzą Klub Podróżników Namaste w Katowicach www.namaste.katowice.pl, gdzie organizują wiele spotkań z podróżnikami, wspinaczami i ciekawymi ludźmi. Odbywają się tam też pokazy slajdów i filmów, czasem koncerty i wystawy. Namasté lub Namaskar (pochodzi z Hindi) jest tradycyjnym indyjskim przywitaniem, pozdrowieniem. Dosłownie tłumaczone znaczy „Pokłon tobie”. Wypowiadaniu tego pozdrowienia często towarzyszy andźali - gest półukłonu ze złożonymi rękoma na wysokości serca (uważanego w Indiach za siedzibę boskości w człowieku) i palcami wskazującymi do góry. Będąc w Nepalu bardzo często słyszeliśmy i wypowiadaliśmy Namaste, powszechnie tam używane przywitanie, pozdrowienie. W mieście, w górach, na szlaku i na co dzień, a że Namaste to miejsce, które powstało z pasji do gór i przygody, tak je nazwaliśmy - opowiadają Kasia i Marek.

NAMASTE NEPAL - NAJCIEKAWSZE TREKKINGI W HIMALAJACH
Pokaz slajdów i opowieść Katarzyny Kowalskiej i Marka Bytom

w czwartek 8 grudnia 2016 r. o godz. 18.00
Bilet na spotkanie to jedyne 10 zł.
Dzieci, uczniowie i studenci - wstęp wolny!

KLUB MIŁOŚNIKÓW GÓR
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Rybnik ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222
www.dkchwalowice.pl

KONTAKT / AUTOR
Adam Bortnowski
redaktor naczelny
Medialord sp. z o.o./Veturo.pl
602236509
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy