Festiwal Kultury Słowiańsko-Afrykańskiej SAQALIBA
Zapraszamy do udziału i świetnej zabawy podczas festiwalu, który organizujemy wspólnie z Galerią Agnes, Stowarzyszeniem Africae Deserta i Etno Chatą Topolej. Celem festiwalu jest przybliżenie kultur słowiańskiej i afrykańskiej w oparciu o wspólne doświadczenia, korzenie kulturowe, tradycje, zwyczaje i obyczaje. Wybierzemy się w podróż w poszukiwaniu tego co nas łączy i zrozumieniu tego co dzieli.
2016-10-24, 17:40

W programie:
Kryształy i kamienie półszlachetne jako powrót do natury i korzeni ludzkości,
Gimnastyka słowiańska - ruch ziemi słońca i wody,
Galeria dźwięku - gongi , misy i inne instrumenty całego świata w terapii naturalnej i do użytku codziennego,
Maroko i Beskid - połączenie zmysłów smaku i kultury,
Drewno w zabawkach dla dzieci i w ich rozwoju,
Rękodzieło - powrót do tradycji różnych kultur,
MaMotka - wsparcie rozwoju emocjonalnego dziecka przez noszenie w chuście.

Podczas festiwalu na równoległych stoiskach będzie odbywała się prezentacja różnych ekologicznych i rękodzielniczych produktów z możliwością ich zakupu. Prezentowane będą kryształy i ich zastosowanie w litoterapi i terapiach naturalnych, a także nowoczesnych urządzeniach medycznych i biżuterii. Zostanie przedstawiona tradycja gimnastyki słowiańskiej dla kobiet, jej zalety dla zdrowia i urody. Africae Deserta Project - Stowarzyszenie Współpracy Polsko-Marokańskiej opowie o innowatorskim projekcie "Górale na Saharze, Nomadzi w Beskidach" czyli o życiu kulturze, smakach Maroka i Beskidów. Etno Chata Topolej http://topolej.pl/ przedstawi swoją ofertę szalonych wypraw do Maroka. Producenci zabawek drewnianych, zaprezentują ich wykorzystanie w edukacji i rozwoju dzieci. Zostanie m.in. zaprezentowane drzewo-paulownia zgodnie z projektem "Zróbmy coś dobrego dla Siebie i naszej planety Ziemi". „Galeria Agnes” przedstawi ofertę rękodzieła wykonaną w różnych technikach, a „Zielony Dom” zaprezetuje swoją ceramikę. "MaMotka " pokaże i opowie o tym jak nosić małe dzieci w chustach i nosidłach miękkich, będzie też możliwość zapisania się na warsztaty chustonoszenia.

Na zakończenie festiwalu dla chętnych odbędzie się koncert gongów i mis tybetańskich. Udział w koncercie za symboliczne 5zł /os.
Przez cały czas trwania Festiwalu serwowane będą słowiańskie i afrykańskie poczęstunki.

Szczegółowe informacje: Agnieszka Malina (Galeria Agnes)
tel. 605475620, agamalina1@o2.pl.

Festiwal Kultury Słowiańsko-Afrykańskiej SAQALIBA
Sobota 29 października 2016 r. w godz. 15.00 - 20.00.
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Rybnik ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222
www.dkchwalowice.pl

KONTAKT / AUTOR
Adam Bortnowski
redaktor naczelny
Medialord sp. z o.o./Veturo.pl
602236509
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy