Jarmark Wdzydzki, 16-17 lipca 2016
Jarmark Wdzydzki to największa na Kaszubach impreza folklorystyczna, która odbywa się w Muzeum we Wdzydzach. Tradycyjnie od 1973 r. dzieje się zawsze w trzecią sobotę i niedzielę lipca. Wydarzenie to skupia kilkanaście tysięcy odbiorców, wśród których są mieszkańcy Pomorza i turyści masowo przyjeżdżający tutaj na wakacje.
2016-07-12, 10:12

Na terenie muzeum, zajmującym 22 ha, odbywają się występy regionalnych zespołów folklorystycznych, wiejskich teatrzyków i kabaretów, śpiewaków, chórów, gawędziarzy i muzyków, pokazy dawnych zawodów, wiejskich rzemiosł i tradycyjnych zajęć, a w klimacie stylowych wnętrz rozbrzmiewa muzyka dawnych wieków wykonywana na zabytkowych instrumentach.

Na jarmarku spotykają się twórcy ludowi, rękodzielnicy, rzemieślnicy i artyści, aby pokazać swój warsztat pracy, umiejętności i wyroby. Jak zawsze korzystają z muzealnych wnętrz jako tła do ekspozycji, a gotowych warsztatów, ich wyposażenia i narzędzi do prezentacji i pracy. W czasie imprezy wszelkie urządzenia domowe, gospodarskie i przemysłowe odgrywać będą swoje małe i duże zadania. Wyjątkowo też w świątecznej atmosferze smakują specjały licznych regionalnych kuchni, a rodzinne gry i zabawy ludowe oraz konkursy z nagrodami gwarantują wszystkim dobrą zabawę, miły nastrój i niezapomniane wrażenia.


43 Jarmark Wdzydzki
16 -17 lipca, 10:00-18:00

Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny   
im. Teodory i Izydora Gulgowskich
we Wdzydzach Kiszewskich
83-406 Wąglikowice

KONTAKT / AUTOR
Adam Bortnowski
redaktor naczelny
Medialord sp. z o.o./Veturo.pl
602236509
ZAŁĄCZNIKI
jarmark-_176.png
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy