KLM wprowadza unikatowy samolot w holenderskich barwach
Linia KLM zaprezentowała swój pierwszy i jedyny samolot prawie w całości pomalowany na pomarańczowo. Ten soczyście pomarańczowy Boeing 777-300 nawiązuje do holenderskich korzeni KLM i dumnie podkreśla narodowy kolor Holandii. Jednocześnie jest to świetny przykład, jak marka może realizować życzenia swoich fanów z Facebooka.
2016-06-15, 12:21

Wprowadzenie tak szczególnego samolotu (cała reszta floty KLM jest niebieska) to odpowiedź na wpis w mediach społecznościowych, który pojawił się podczas ubiegłorocznego holenderskiego święta Dnia Króla (King’s Day). Wówczas to KLM zaprezentował wizerunek pomarańczowego samolotu wraz z pytaniem: „Czy powinniśmy mieć pomarańczowy samolot na przyszłe obchody King’s Day?#OrangeExperience”? Post zyskał aż 30 tysięcy polubień i 2,5 tys. pozytywnych reakcji, co zainspirowało linię do wprowadzenia jedynego obecnie pomarańczowego samolotu we flocie KLM.

KLM włączy pomarańczowego Boeinga 777 do rutynowych rejsów w ramach swojej siatki połączeń, a także – gdy tylko będzie to możliwe – podczas światowych imprez, które będą stanowiły okazję do promowania Holandii. Samolot zadebiutuje już latem tego roku i będzie kursował na trasie Rio de Janeiro-Amsterdam podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich. 22 sierpnia br. KLM wykorzysta pomarańczowego Boeinga do przetransportowania holenderskich sportowców wracających z Olimpiady w ramach „Medalowego Lotu”.

Sztuka malowania

Prace związane z malowaniem Boeinga 777 w ciągu czterech dni wykonał zespół złożony z 35 osób. Aby pokryć charakterystyczny niebieski kolor na samolocie KLM, wykorzystano 335 litrów farby. Dzięki zastosowaniu wielu cienkich warstw zużyto mniejszą ilość barwnika. Taki sposób malowania jest bardziej ekologiczny, a wolną od chromianów farbę można łatwo zmyć. Barwy flagi Królestwa Niderlandów zostały wyeksponowane w połączeniu koloru niebieskiego i pomarańczowego, wieńcząc holenderski wizerunek samolotu.

Warto wspomnieć, że pomarańczowy to oficjalny kolor holenderskiej rodziny królewskiej, wywodzącej się z Dynastii Orańskiej-Nassau (ang. the House of Orange-Nassau), której nazwa pochodzi od dawnej posiadłości – Księstwa Orange. Nic więc dziwnego, że to dziś symbol kraju i  wyraz dumy narodowej Holendrów – akcentują go chętnie podczas różnych świąt. Koszulki piłkarzy reprezentacji kraju w piłce nożnej, domy, a nawet woda w fontannach – wszystko można spotkać w tym właśnie kolorze.

Samolot KLM Boeing 777-300
Nowa wersja maszyny KLM Boeing 777-300 zyskała zupełnie odnowione wnętrze, z całkowicie rozkładanymi fotelami w World Business Class i więcej miejsca na nogi w Klasie Economy, co zapewnia pasażerom większy komfort. Nowy wymiar ma również podniebny system rozrywki, który został całkowicie odnowiony i dostosowany do wnętrza kabiny. Do końca tego roku KLM będzie oferował zmodernizowane wnętrza już w ponad 80% samolotach realizujących loty na trasach międzykontynentalnych.

Dodatkowe informacje na temat pomarańczowego Boeinga KLM oraz relację na żywo z prezentacji maszyny w nowych barwach, można znaleźć na filmie KLM: https://youtu.be/jWYaStOHTCw

Warto wspomnieć, że blisko 100-letnia linia nie po raz pierwszy dumnie nawiązuje do swoich holenderskich korzeni. Reprezentowanie królewskiej rodziny (Royal Dutch Airlines) nosi w nazwie, pokładowa zastawa stołowa jest ozdobiona niczym tradycyjna porcelana z Delft, a holenderscy projektanci pracują przy tworzeniu menu i projektowaniu nowych foteli lotniczych.

KLM w Polsce
KLM oferuje 3 loty dziennie z Warszawy do Amsterdamu, a od zeszłego roku – również loty z Krakowa. Przez cały sezon letni 2016 linia oferuje dwa połączenia dziennie na nowej trasie Kraków-Amsterdam.
Szczegółowy rozkład połączeń oraz aktualne oferty promocyjne dostępne są na polskojęzycznej stronie www.klm.pl oraz pod numerem +48 (22) 51 23 947. Lokalnie warto zaglądać również na polski fanpage KLM na Facebooku. Fani mogą liczyć nie tylko na aktualne informacje o nowych promocjach, ale też na ciekawostki, inspiracje podróżnicze i praktyczne informacje.

***
KLM Royal Dutch Airlines (Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze) powstała 7 października 1919 roku i jest obecnie najstarszą linią lotniczą na świecie, która nadal działa pod swoją oryginalną nazwą. Ze swojego lotniska bazowego Amsterdam-Schiphol, które odwiedza rocznie ponad 54 milionów pasażerów, KLM oferuje loty do 139 miast (w tym 72 tras na terenie Europy i 67 kierunki międzykontynentalne), a wspólnie ze swoimi partnerami realizuje z lotniska Schiphol bezpośrednie przeloty na ponad 175 kierunkach na świecie.
Tylko w 2016 roku, siatka połączeń KLM powiększy się o kolejne 7 miast. Holenderska linia dysponuje flotą 161 samolotów i stanowi główny filar Grupy KLM, do której należą również Cityhopper, Transavia.com i Martinair. KLM znalazł się także na pierwszym miejscu w kategorii „najbardziej punktualna linia w 2014 roku” w Europie.
W 2004 KLM wraz z Air France stworzyły Grupę Air France-KLM − jeden z największych sojuszy w transporcie lotniczym. Grupa Air France-KLM obsługuje do 2 200 lotów dziennie, oferując swoim podróżnym potężną siatkę połączeń do 316 miast w 115 krajach. KLM wspólnie z Air France, oferuje bardzo atrakcyjny program lojalnościowy Flying Blue, liczący już ponad 25 mln członków. Grupa Air France KLM wspólnie z partnerskimi liniami – Delta i Alitalia – tworzy największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 250 lotów dziennie. Linie KLM i Air France należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń: ponad 16 tys. lotów dziennie, do 1052 miejsc, w 177 krajach. Aktualne oferty promocyjne znaleźć można na www.klm.pl oraz pod numerem telefonu +48 (22) 51 23 947.

Kontakt dla prasy:
Dorota Kaźmierska, 101dot
tel: +48 600 348 043
email: dorota.kazmierska@101dot.pl

KONTAKT / AUTOR
Adam Bortnowski
redaktor naczelny
Medialord sp. z o.o./Veturo.pl
602236509
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy