Nowe loty w ofercie KLM
Holenderski przewoźnik wprowadza kolejne nowości! W tym tygodniu otwarto trasy do Astany i Salt Lake City, a niebawem będzie można polecieć linią KLM również do Miami i Kolombo na Sri Lance.
2016-05-05, 12:05

Linia KLM nieustanie rozbudowuje swoją potężną siatkę połączeń i zapowiada otwarcie dwóch kolejnych kierunków międzykontynentalnych do Miami (USA) i Kolombo (Sri Lanka), które pojawią się w rozkładzie zimowym 2016 (od końca października). Ponadto, w sezonie zimowym KLM planuje również codzienne loty do Hawany (Kuba) i utrzymanie dodatkowych lotów do Kuala Lumpur (Malezja). Natomiast od tego tygodnia w ofercie KLM pojawiły się dwa połącznia dalekiego zasięgu do Astany (Kazachstan) i Salt Lake City (USA).
„Tego lata wprowadzimy rekordową liczbę nowych tras, bo aż 7 połączeń na terenie Europy i 2 kierunki międzykontynentalne – do Salt Lake City i Astany. Natomiast w sezonie zimowym dodamy do naszej oferty 2 kolejne kierunki dalekiego zasięgu: do Miami i Kolombo. W 2015 roku linia KLM podjęła odważne decyzje w celu poprawy swojej pozycji rynkowej i teraz zaczynamy dostrzegać korzyści z tych działań. Cały czas inwestujemy w siatkę połączeń, dzięki czemu możemy oferować coraz bogatszy wybór kierunków – powiedział Pieter Elbers, Prezes i Dyrektor Generalny KLM.

Powrót na tropikalną Florydę
KLM wznowi jesienią loty do Miami w stanie Floryda po kilkuletniej przerwie. 5-milionowe miasto (czwarte co do wielkości w Stanach Zjednoczonych po Nowym Jorku, Los Angeles i Chicago), wyróżnia tropikalny klimat, wspaniała architektura w stylu Art Deco i żywa latynoamerykańska atmosfera. Miami Beach słynie ze spektakularnych imprez z udziałem kultowych DJ-ów (w tym wielu Holendrów). Miasto jest nie tylko popularnym kierunkiem turystycznym, ale także kluczowym centrum biznesu, gdzie wiele korporacji ulokowało swoje siedziby.
Przez cały sezon zimowy 2016 KLM będzie oferował ze swojego lotniska bazowego Schiphol loty do Miami trzy razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i niedziele, z powrotami w tych samych dniach). Wylot z Amsterdamu (KL627) zaplanowany jest na godzinę 15:25, z przylotem do Miami o godzinie 19:40. Natomiast samolot powrotny KL628 będzie startował z Miami o godzinie 21:35 i lądował w Amsterdamie o 12:25  następnego dnia.
Pierwszy lot na trasie Amsterdam-Miami zaplanowany jest w niedzielę 30 października br. Nowe połączenie będzie obsługiwał samolot rejsowy Airbus A330-200, z 30 miejscami w World Business Class i 213 w Klasie Economy.  

Egotyczna Sri Lanka
Kolombo  –  kolejna propozycja KLM tej jesieni – jest gospodarczym sercem Sri Lanki i największym miastem w tym kraju, z około 750 tysiącami mieszkańców. Sri Lanka jako Gubernatorstwo Holandii w latach 1640-1796 nazywana była holenderskim Cejlonem. Pozostałości po tym okresie są wciąż wyraźnie widoczne na wyspie, szczególnie w miastach: Galle, Unawatuna, Kalutara i Negombo, gdzie znajdują się ruiny fortyfikacji oraz kolonialnych budowli. W Kolombo ulokowano holenderski fort, siedzibę gubernatora i cmentarz. A w pobliżu znajduje się niewielka wsypa Delft (słynąca z dzikich koni), która swoją nazwę zawdzięcza holenderskiemu miastu znanemu z produkcji porcelany.
Sri Lanka jest obecnie bezpiecznym i stabilnym krajem. Od zakończenia wojny domowej w 2009 roku gospodarka, a w szczególności turystyka, znacząco wzrosły. Kraj ten w ostatniej dekadzie podwoił średni dochód na osobę, a wyspa Cejlon stała się popularnym, tropikalnym kierunkiem wypoczynkowym wśród Europejczyków.
Przez cały sezon zimowy 2016, KLM będzie obsługiwał połącznie Amsterdam-Kolombo dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki, a w drodze powrotnej we wtorki i soboty. Loty będą realizowane supernowoczesnym samolotem Boeing 787 Dreamliner, który mieści na pokładzie 30 foteli World Business Class, 48 miejsc Economy Comfort i 216 miejsc w Klasie Economy. Wyloty na trasie z Amsterdamu (KL873) zaplanowane są na godzinę 09:55, z lądowaniem w Kolombo o 00:10 następnego dnia. Natomiast powrót z Kolombo (KL874) odbywać się będzie o godzinie 02:10 (lądowanie w Amsterdamie o 08:35).
Pierwszy przelot do Kolombo zaplanowano w poniedziałek 31 października br., co oznacza powrót linii KLM do stolicy Sri Lanki po blisko 20 latach.

Więcej lotów do Hawany
Ze względu na rosnące zainteresowanie, KLM zwiększy także pod koniec października br. częstotliwość lotów na Kubę i do Malezji, a loty do Hawany będą realizowane codziennie.

Więcej lotów do Kuala Lumpur dzięki partnerstwu z Malaysia Airlines
Dzięki stabilnej sytuacji na ryku i silnemu popytowi, KLM zwiększy zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym liczbę lotów do Kuala Lumpur (stolicy Malezji) z 7 do 10 tygodniowo. Linie KLM i Malaysia Airlines ściśle współpracowały przez ostatnie 20 lat na podstawie porozumienia między Amsterdamem i Kuala Lumpur. A teraz dzięki zacieśnieniu współpracy podróżni KLM będą mogli latać z przesiadką w Kuala Lumpur również do takich miast jak: Singapur, Dżakarta, Medan, Denpasar (na wsypie Bali) i Darwin.

Nowe trasy w Kazachstanie i Stanach Zjednoczonych
Pierwszy lot na nowej trasie Amsterdam-Ałmaty-Astana odbył się 3 maja br. Cztery połączenia tygodniowo do Ałmaty i Astany w Kazachstanie realizowane są we wtorki, środy, piątki i niedziele. Dwa z nich z Amsterdamu przez Astanę do Ałmaty i z powrotem do Amsterdamu (wtorki i piątki), a dwa pozostałe z Amsterdamu przez Ałmatę do Astany i z powrotem do Amsterdamu (w środy i niedziele).

Natomiast od 5 maja br. KLM oferuje dwa razy w tygodniu rejsy do Salt Lake City (we czwartki i soboty). A od 4 lipca br. zwiększona została liczba połączeń na tej trasie do trzech tygodniowo (dodatkowy lot w poniedziałek). Nowy kierunek KLM do Salt Lake City jest dopełnieniem dotychczasowej oferty lotów Delta Air Lines między Salt Lake City i Amsterdamem, które odbywają się na mocy transatlantyckiego joint-venture z Grupą Air France KLM. Linia KLM dzięki partnerstwu z Deltą jest w stanie zaoferować obecnie swoim podróżnym połączenia do ponad 50 miast w Ameryce Północnej.

Więcej możliwości dla podróżnych z Polski
Przez cały sezon letni 2016 linia KLM oferuje dwa połączenia dziennie na nowej trasie Kraków-Amsterdam. Zwiększenie liczby lotów z 5 do 14 tygodniowo jest wynikiem rosnącego zainteresowania podróżami na tej trasie. Dodatkowy, poranny lot z Krakowa stwarza bogatą listę możliwości dalszych połączeń z przesiadką w Amsterdamie. Warto również wspomnieć, że KLM przez cały rok oferuje 3 loty dziennie z Warszawy do Amsterdamu.

Szczegółowy rozkład połączeń oraz aktualne oferty promocyjne dostępne są na polskojęzycznej stronie www.klm.pl oraz pod numerem +48 (22) 51 23 947. Lokalnie warto zaglądać również na polski fanpage KLM na Facebooku. Fani mogą liczyć nie tylko na aktualne informacje o nowych promocjach, ale też ciekawostki, inspiracje do podróży i praktyczne informacje.

***
KLM Royal Dutch Airlines (Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze) powstała 7 października 1919 roku i jest obecnie najstarszą linią lotniczą na świecie, która nadal działa pod swoją oryginalną nazwą. Ze swojego lotniska bazowego Amsterdam-Schiphol, które odwiedza rocznie ponad 54 milionów pasażerów, KLM oferuje loty do 139 miast (w tym 72 tras na terenie Europy i 67 kierunki międzykontynentalne), a wspólnie ze swoimi partnerami realizuje z lotniska Schiphol bezpośrednie przeloty na ponad 175 kierunkach na świecie. Tylko w 2016 roku, siatka połączeń KLM powiększy się o kolejne 7 miast. Holenderska linia dysponuje flotą 161 samolotów i stanowi główny filar Grupy KLM, do której należą również Cityhopper, Transavia.com i Martinair. KLM znalazł się także na pierwszym miejscu w kategorii „najbardziej punktualna linia w 2014 roku” w Europie.

W 2004 KLM wraz z Air France stworzyły Grupę Air France-KLM − jeden z największych sojuszy w transporcie lotniczym. Grupa Air France-KLM obsługuje do 2 200 lotów dziennie, oferując swoim podróżnym potężną siatkę połączeń do 316 miast w 115 krajach. KLM wspólnie z Air France, oferuje bardzo atrakcyjny program lojalnościowy Flying Blue, liczący już ponad 25 mln członków. Grupa Air France KLM wspólnie z partnerskimi liniami – Delta i Alitalia – tworzy największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 250 lotów dziennie. Linie KLM i Air France należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń: ponad 16 tys. lotów dziennie, do 1052 miejsc, w 177 krajach. Aktualne oferty promocyjne znaleźć można na www.klm.pl oraz pod numerem telefonu +48 (22) 51 23 947.

Kontakt dla prasy:
Dorota Kaźmierska, 101dot
tel: +48 600 348 043
email: dorota.kazmierska@101dot.pl
KONTAKT / AUTOR
Adam Bortnowski
redaktor naczelny
Medialord sp. z o.o./Veturo.pl
602236509
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy