Topografia wolności
Wystawa „Topografia wolności” to kolejna odsłona projektów „wolnościowych” zainicjowanych przez profesora Zbigniewa Bajka z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współorganizatorami przedsięwzięcia są artyści-pedagodzy, doktoranci i studenci ASP w Krakowie. Do realizacji wystawy zaprosili artystów działających w Katowicach, Częstochowie i Cieszynie oraz gości spoza regionu, również twórców zagranicznych. Tym razem tematyka projektu będzie nawiązywać również do Śląska.
2016-04-01, 16:12

Ekspozycja w katowickiej Galerii Szyb Wilson będzie składać się z kilku części. Młodzi twórcy
z 7 uczelni z Polski, Republiki Czeskiej i Niemiec zaprezentują, między innymi, plastyczne interpretacje 109 aforyzmów Franza Kafki. Artyści-pedagodzy natomiast poruszą w swoich pracach temat „Topografia/Topos/Wolności”, a całość dopełniać będą banery, przygotowane przez uczestników poprzedniego projektu zatytułowanego „Dramat wolności”. W ramach projektów „wolnościowych” będzie można obejrzeć także wystawę prac, zrealizowanych przez osadzonych w kilku zakładach karnych i aresztach w Polsce, również w Areszcie Śledczym w Katowicach.

Wernisaż wystawy zaplanowany jest na dzień 8 kwietnia w Galerii Szyb Wilson w Katowicach.
O godzinie 14.00 odbędą się warsztaty pt. „Oswajanie obcego”. Następnie, w godzinach 17.00-18.00 zaprezentowane zostanie „Misterium przejścia wg. Kafki” i bezpośrednio poprzedzi uroczyste otwarcie, które nastąpi o godzinie 18.00. Otwarciu towarzyszyć będzie koncert.  Na zakończenie będą mieli okazję wziąć udział w działaniach performatywnych młodych artystów z Krakowa i Katowic.

Wystawę będzie można zobaczyć do 24 maja w godzinach otwarcia Galerii Szyb Wilson, codziennie od 9.00 do 19.00.  Wstęp na wernisaż, zwiedzanie wystawy i wszystkie wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.  


Kontakt dla mediów
Anna Proksa
Galeria Szyb Wilson
www.szybwilson.org.  
ul. Oswobodzenia 1
40-403 Katowice
tel. (32) 730 32 20
e-mail: galeria@szybwilson.org

KONTAKT / AUTOR
Adam Bortnowski
redaktor naczelny
Medialord sp. z o.o./Veturo.pl
602236509
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy