Bronisław Bugiel. Inne widzenie świata
Zapraszamy miłośników fotografii w środę, 2 marca br. o godz. 17.00 na otwarcie wystawy pt. "Bronisław Bugiel. Inne widzenie świata". Wernisaż odbędzie się z udziałem Autora prac.
2016-02-25, 16:34

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 80 fotografii. Są to zdjęcia czarno-białe i w barwach sepii oraz prace wykonane w technice gumy chromianowej. Wszystkie zrealizowane zostały przy pomocy aparatu analogowego i wykorzystaniu tradycyjnych technik obróbki fotograficznej. Wyróżnia je znakomity warsztat, ale są też odbiciem wrażliwości Artysty na otaczający świat. Fotografie czarno-białe tematycznie odnoszą się do świata przyrody i nie ma w nich śladu człowieka. Bronisław Bugiel najchętniej przygląda się bezlistnym drzewom, zachwyca się śniegiem i przestrzenią. W pracach wykonanych w technice gumy tematyka jest bardziej różnorodna. Dominują ulice Zielonej Góry, jest pejzaż, pojawia się nawet świat techniki. Ale są również zabawy formą i barwą.

Prace pokazane na wystawie to ujęcia unikatowe i niepowtarzalne. Nie sposób przejść obok nich obojętnie, gdyż promieniują emocjami, które sprzyjają refleksji nad urodą świata, nad delikatnością materii jaka nas otacza.

Bronisław Bugiel urodził się w 1934 roku w Chorzowie. Wykształcenie zdobył w Technikum Fototechnicznym w Katowicach. W roku 1954 przybył z nakazem pracy do Zielonej Góry i objął etat fotoreportera w redakcji „Gazety Zielonogórskiej”. Przez lata uwieczniał przemiany i najważniejsze wydarzenia gospodarcze, polityczne i kulturalne na Ziemi Lubuskiej. Po przejściu na emeryturę w 1990 roku współpracował z Wojewódzkim Urzędem Dokumentacji Zabytów.
W 1991 roku został członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, jest także honorowym członkiem Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego. Brał udział w wielu konkursach fotograficznych – wojewódzkich i ogólnopolskich Ma na swoim koncie 19 wystaw indywidualnych i ponad 10 współautorskich. Przez wszystkie lata aktywności zawodowej i artystycznej pozostawał wierny fotografii analogowej i do dziś nie wykonuje zdjęć przy użyciu aparatu cyfrowego. Od 1989 roku realizuje swoje pasje artystyczne tworząc prace w szlachetnej technice gumy chromianowej.
Bogate archiwum negatywów Artysty zostało zakupione przez Miasto Zielona Góra i stanowi dziś kopalnię wiedzy o tym, jak w II połowie XX wieku zmieniało się życie w Polsce, a nade wszystko w Winnym Grodzie.

Współorganizatorami wydarzenia są: Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze i Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry WINNICA.

Kurator wystawy:
Alicja Błażyńska

Termin wystawy:
2 III – 30 IV 2016

kontakt dla mediów: Alicja Błażyńska
rzecznik prasowy MZL
tel. 68 327 23 45 wew. 11

KONTAKT / AUTOR
Adam Bortnowski
redaktor naczelny
Medialord sp. z o.o./Veturo.pl
602236509
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.