Kobiecy Rzeszów
Planujesz z koleżankami babski weekend? Koniecznie wybierzcie się do Rzeszowa. Wszystko wskazuje na to, że Rzeszów też jest kobietą, a na pewno miastem przystosowanym do ich efektywnego goszczenia. Na panie czekają tu liczne atrakcje – zakupowe szaleństwo, owocowa dieta, SPA oraz wizyta w Ministerstwie Śledzia i Wódki.
2016-01-07, 10:16

Samotny wypad z koleżankami, bez mężów i dzieci, nie zdarza się zbyt często. Warto zatem zadbać, aby było potem co wspominać. Nocleg obowiązkowo musi być w ekskluzywnym hotelu, i to najlepiej takim, w którym będziecie miały okazję skorzystać z zabiegów SPA. Na rynku polecamy Hotel Ambasadorski, który dysponuje eleganckimi pokojami oraz centrum odnowy biologicznej. Blisko kompleksu handlowego oraz Filharmonii Podkarpackiej znajduje się Hotel Prezydencki, który oprócz strefy relaksu i SPA oferuje także
usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Jeśli jednak poszukujecie miejsca, w którym nie tylko się zrelaksujecie, ale także porządnie zmęczycie, warto wybrać Hotel Blue Diamond, który ma kompleks sportowy, w skład którego wchodzą boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, basen i korty tenisowe.

To trzeba zobaczyć…
Rzeszów to miasto dworków, pałaców i willi. Dworki pochodzą z XIX wieku, a większość z nich usytuowana jest w parkach krajobrazowych. Warto zatem poświęcić kilka godzin na dokładne ich obejrzenie, tym bardziej że można tu spotkać istne perełki. Jedną z nich jest późnobarokowy pałac, który dawniej należał do rodziny Lubomirskich, kolejną - pałac Jędrzejewiczów z XIX wieku znajdujący się w jednej z dzielnic Rzeszowa – Załęże. Secesyjne wille znajdziecie na ulicy Pod Kasztanami.
Być może wiele z was uzna, że Muzeum Dobranocek to propozycja dla rodzin z dziećmi, ale przecież my kobiety lubimy sobie powspominać w gronie przyjaciółek. Pamiętacie jeszcze bajkę „Wilk i zając”, „Bolka i Lolka” albo „Kolorowy świat Pacyka”? Znajdziecie tu między innymi kartki pocztowe z motywami dobranocek, kukiełki z ich bohaterami czy dawne artykuły kosmetyczne np. mydełko Jacek i Agatka. Drogie panie, podróż do krainy waszego dzieciństwa na pewno wprawi was w dobry nastrój.

Kulinarne szaleństwa…
Powolne śniadanie, na które składają się owocowe sałatki i koktajle, to zapewne marzenie niejednej z pań... W Palm Smooth w rzeszowskiej Galerii takie marzenia się spełniają. W ofercie znajdziecie koktajle, świeżo wyciskane soki, owocowe sałatki i jogurty z musli. Najwięcej plotek można usłyszeć przy dobrej kawie i ciastku. Na te zapraszamy do miejsca wyjątkowego, typowo kobiecego, kolorowego i bardzo smacznego, kawiarni „Ach te baby”. Codziennie znajdziecie tu duży wybór babeczek: smaczne, kolorowe, z różnymi dodatkami i motywami sprawiają, że ślina do ust napływa. Niestety nie sposób zjeść ich wszystkich.
Prawdziwą wędrówkę po światowej kuchni odbędziecie w restauracji Podróżnik. W środku zastaniecie bowiem istną poezję smaków. Codziennie inne, ale zawsze równie smaczne danie dnia, w rozsądnej cenie, zachęci do częstego bywania w tym miejscu. Jeśli macie tylko chwilę na to, aby coś przekąsić warto zajrzeć do Kryjówki, w której można zjeść szybko, smacznie i przede wszystkim zdrowo. Wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych produktów.  W Ministerstwie Śledzia i Wódki poczujecie się jak w czasach PRL-u. Szybki śledzik bądź tatar, do tego piwko lub setka wódki na pewno zastąpią kolację i wprawią w nastrój do wieczornych baletów.

W okolicy…
Będąc w Rzeszowie warto zrobić sobie krótką wycieczkę do zamku w Łańcucie. Pochodzi z pierwszej połowy XVII wieku, został wybudowany na polecenie Stanisława Lubomirskiego. Dziś zamek jest zespołem zabytkowym, w którym mieści się muzeum. Będziecie mogły zatem podziwiać między innymi wnętrza zamku, jego oranżerię, park, wozownię i synagogę.

autor: Beata Dymarska
źródło: veturo.pl

KONTAKT / AUTOR
Adam Bortnowski
redaktor naczelny
Medialord sp. z o.o./Veturo.pl
602236509
ZAŁĄCZNIKI
rzeszow.png
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy